Mesaj  rooney Dum Sept 06, 2009 12:49 am

Aici postati toate parerile voastre despre ECHIPA NATIONALA , jucatori , cine vine cine pleaca..si antrenori la fotbal.

Mesaj  rooney Dum Sept 06, 2009 8:05 pm

YEAH!!!
    FRANTA-ROMANIA 1-1

Cum s-au marcat golurile:

1-0, min. 48: După un corner executat de pe dreapta de Gourcuff, Gallas a trimis cu capul din 10 metri până la Henry, care a trimis mingea în poartă de la cinci metri.

1-1, min. 55: Apostol a centrat foarte bine de pe partea dreaptă, iar Escude, din şase metri, a trimis cu vârful piciorului în propria poartă, la colţul scurt.

Henry a mai punctat o dată, în minutul 60, printr-o lovitură de cap, însă reuşita a fost anulată, corect, pe motiv de ofsaid.

În minutul 5, după o eroare a defensivei României, care a respins greşit o centrare venită de la Evra, mingea a ajuns la Henry, însă şutul acestuia, plasat lânga stâlpul din stânga porţii a fost respins bine de Coman.

Vedeta francezilor, Thierry Henry, a mai ratat o mare o ocazie în minutul 16, când a trimis mingea în bară dintr-o lovitură de cap, de la şase metri lateral dreapta, după o centrare venită de la mijlocul terenului.

Dănuţ Coman s-a remarcat din nou în minutul 27, când, după o pasă extraordinară a lui Gourcuff, Anelka a trimis până la Gignac, însă şutul puternic al acestuia a fost respins excelent de goalkeeperul român.

În minutul 40, Marica a pătruns în careu, a trecut de Escude şi a pasat excelent pentru Surdu, care, de la şapte metri, a trimis puţin pe lânga bara din dreapta porţii lui Lloris.

Raymond Domenech a fost huiduit de spectatorii prezenţi la meci la prezentarea echipelor şi la finalul jocului.

Echipa naţională a României a fost încurajată la Paris de aproximativ 2.000 de spectatori, marea parte dintre ei fiind postaţi la una dintre peluze.

Data/ora curentă este: Sam Sept 21, 2024 6:25 am